Další služby

Fluoridace zubů

Zvyšuje odolnost zubů před vznikem zubního kazu. Spočívá v nanášení fluoridových preparátů na povrch skloviny po profesionálním očištění zubů. Fluor na povrchu zubů reaguje s vápníkem a tvoří ochranné můstky, zabraňuje tak tvorbě či pokračování zubního kazu, podporuje remineralizaci skloviny. Jeho účinnost je odhadována na 6 měsíců, proto je vhodné provádět fluoridaci 2x ročně.

Ošetření citlivých krčků

Citlivost zubních krčků vzniká použitím nevhodného zubního kartáčku či nesprávnou technikou čištění zubů. Dojde ke ztenčení skloviny a zvýšení citlivosti zubu při konzumaci studeného, teplého, sladkého či kyselého pokrmu. Ošetření se provádí nanášením speciálních laků a osvícením fotolampou. V případě větších defektů lze zhotovit pryskyřičnou výplň zubním lékařem.

Pečetění fisur (tzv.sealing)

Je preventivní zákrok, který má ochránit čerstvě prořezané zuby před vznikem kazu. Spočívá v pokrytí kousacích plošek postranních zubů tenkou vrstvou světlem tuhnoucího materiálu.

Kaz vzniká obvykle na místech nejhůře přístupných čištění, tedy hlavně v rýhách (fisurách) a jamkách stoliček. V šestém roce života prořezává první stálá stolička, v zubním oblouku se zařazuje za poslední dočasný zub. Jeho prořezání nepředchází tedy ztráta zubu dočasného! Rodiče prvňáčků často zaskočí zpráva, že dítě má v ústech stálou stoličku a dokonce zkaženou.

Pečetění fisur je doporučováno především u prořezávajících se velkých stoliček. Zákrok je zcela neinvazivní (tzn. bez vrtání) a je tudíž snášen dobře všemi dětskými pacienty. Na očištěný povrch zubu se nanese tenká vrstva „pečetidla" tak, aby nepřekážela skusu a osvítí se polymerační lampou. Materiál navíc uvolňuje fluoridové ionty, které snižují nebezpečí vzniku zubního kazu.

Tato metoda umožňuje bezbolestně chránit stálé zuby u dětí před kazem, ušetřit tak dítěti do budoucna nepříjemné zákroky a strach ze zubaře. Při pečetění nedochází k zásahu do vlastního zdravého zubu.

Novinky Dárkové poukazy ke koupi v ordinaci :-)

Sledujte nás také na facebook Zubní hygiena Děčín

Číst více
Partneři vzp santé